تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 شهریور 1400 - 14:30
کد خبر : 709

استودیو معماری MAD از طرح موزه علم و فناوری هاینان چین رونمایی کرد

استودیو معماری MAD از طرح موزه علم و فناوری هاینان چین رونمایی کرد

معماران استودیو MAD از طراحی خود برای موزه علم و فناوری هاینان در شهر هایکو، چین رونمایی کردند. موزه علوم و فناوری هاینان که قرار است در اواخر آگوست ۲۰۲۱ اجرای آن آغاز شود و تا سال ۲۰۲۴ تکمیل و افتتاح شود، دومین پروژه عمومی و بزرگ این شرکت معماری در هاینان است، پس از پروژه Cloudscape،

معماران استودیو MAD از طراحی خود برای موزه علم و فناوری هاینان در شهر هایکو، چین رونمایی کردند. موزه علوم و فناوری هاینان که قرار است در اواخر آگوست ۲۰۲۱ اجرای آن آغاز شود و تا سال ۲۰۲۴ تکمیل و افتتاح شود، دومین پروژه عمومی و بزرگ این شرکت معماری در هاینان است، پس از پروژه Cloudscape، که در آوریل ۲۰۲۱ افتتاح شد.

پروژه موزه علم و فناوری با ایده ادغام طبیعت و فناوری در ساحل غربی شهر “یک مکان مهم علمی و یک جاذبه مهم گردشگری برای بندر تجاری آزاد هاینان” خواهد شد.

معماران استودیو MAD، به سرپرستی معمار Ma Yansong، موزه علم و فناوری هاینان را در ساحل غربی هایکو طراحی کرده‌اند که مساحت آن ۴۶.۵۲۸ مترمربع است و دارای ۲۷۷۸۲ مترمربع تاسیسات روی زمین از جمله نمایشگاه دائمی، سیاره زمین، و بخش‌های گردشگری است.

همچنین دارای صحنه تاتر و سینما خواهد بود. این پروژه که توسط استادیوم‌های ورزشی و پارک ملی تالاب در نزدیکی سایت احاطه شده است، پس از اتمام “به عنوان مقصدی برای ترویج علم، فناوری و طبیعت عمل می‌کند و بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا از محیط شهری و طبیعی الهام بگیرند”.

این طرح که با الهام از زمینه و دوگانگی شهری و طبیعی آن طراحی شده است، طراحی آن الهام گرفته شده از ابر است، و در یک جنگل بارانی گرمسیری اجرا می‌شود. با ایجاد یک موزه خاص که “ساختمان آن آینده نگرانه نظر می‌رسد که از شهر و تراکم شهری به دور است”، با نمایی بسیار متمایز و منعکس کننده است.

این پروژه به گفته معمار ارشد آن، در تعامل با طبیعت است. در حقیقت، بازدیدکنندگان که وارد محوطه موزه می‌شوند، شاهد ساختمانی شناور در یک جنگل بکر خواهند بود.

ساختار داخلی موزه علم و فناوری هاینان شامل سه بخش اصلی از قسمت همکف تا طبقه انتهایی است، خرپاهای منحنی، رمپ‌های مارپیچی و یک سقف صیغلی است که همه آنها برای دستیابی به هماهنگی بین فرم‌های معماری و سیستم سازه‌ای در معرض دید قرار گرفته‌اند. نورگیر نیز در گنبد موزه تعبیه شده است که نور طبیعی حداکثری را به داخل وارد کند و محیطی روشن و شفاف ایجاد کند. فضای نمایشگاهی مارپیچ و شیب‌دار از سالن مرکزی در پنج طبقه بالا می‌رود و بازدیدکنندگان را در سراسر موزه به صورت لاین ارتباطی به بخش‌های مختلف متصل می‌کند.

این نمایشگاه در طبقه پنجم دید ۳۶۰ درجه را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. بازدیدکنندگان در ارتباط با فناوری و علم و گالری‌های نجوم و فضا به هنگام خارج شدن از طبقه آخر دید اقیانوس و آسمان را همزمان مشاهده می‌کنند و گالری های علوم زندگی نیز در طبقه چهارم قرار دارد، گالری‌های ریاضی و علوم در طبقه سوم و منطقه تجربی چند رسانه‌ای و زمین بازی کودکان در طبقه دوم شروع می کنند.

رصد خانه این موزه دارای بخش های متعدد و تخصصی و دارای یک نمایشگر غول پیکر برای ارائه اطلاعات و نمایش فیلم تعبیه شده است.

منبع :archdaily

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.