تاریخ انتشار : سه شنبه 2 شهریور 1400 - 2:33
کد خبر : 695

حقایقی درباره معماری و تغییرات اقلیمی

حقایقی درباره معماری و تغییرات اقلیمی

به گزارش سرزمین معماری “وضعیت اضطراری آب و هوا” همچنان تجسم تمرکز جهانی در مقابله با تغییرات آب و هوایی است. در حالی که هیچ “راه حلی” برای چالش های چند وجهی ناشی از این بحران وجود ندارد ، هر شهروندی وظیفه دارد که از نظر شخصی و حرفه ای مهارت ها و اقدامات خود را

حقایقی درباره معماری و تغییرات آب و هوایی ، از طریق Shutterstock

“وضعیت اضطراری آب و هوا” همچنان تجسم تمرکز جهانی در مقابله با تغییرات آب و هوایی است. در حالی که هیچ “راه حلی” برای چالش های چند وجهی ناشی از این بحران وجود ندارد ، هر شهروندی وظیفه دارد که از نظر شخصی و حرفه ای مهارت ها و اقدامات خود را در جهت مقابله با فشارهای عمیق بر جهان طبیعی به کار گیرد.

برای کسانی که در طراحی ساختمانها و شهرها دخیل هستند ، اعم از معماران ، شهرنشینان یا شهروندان ، مسئولیت عمیقی وجود دارد که از تأثیر تغییرات آب و هوایی آگاه بوده و برای آن طراحی کنند. با توجه به اینکه ۳۶ درصد از انرژی جهانی به ساختمانها اختصاص داده شده و ۸ درصد از انتشارات جهانی ناشی از سیمان است ، جامعه معماری عمیقا با جریان مواد ، انرژی و ایده های مرتبط با تغییرات آب و هوایی ، هم دلایل و هم راه حل ها ، آمیخته است.

با پرداختن به امواج متفاوتی از اطلاعات مرتبط با موضوع ، لیستی از مهمترین حقایق و ارقام مربوط به معماری و تغییرات آب و هوا را تنظیم کرده ایم. این مجموعه با استفاده از منابع معتبر و معتبر ، به عنوان یک مجموعه ابزار عمل می کند ، نقطه شروع اعضای جامعه معماری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از مهارت های آنها برای مقابله با بزرگترین بحران زمان ما.

ساختمانها و تغییرات آب و هوایی

Harvard HouseZero / Snøhetta.  تصویر © مایکل گریم
Harvard HouseZero / Snøhetta. تصویر © مایکل گریم

۳۶ درصد : درصد انرژی جهانی که به ساختمان و ساختمان اختصاص داده می شود. 22 usage از ساختمانهای مسکونی ، ۸ usage از غیر مسکونی و ۶ is مربوط به صنعت ساختمان است.

۸۲٪ : مصرف جهانی انرژی در ساختمانهای تامین شده توسط سوختهای فسیلی در سال ۲۰۱۵.

۱۷ :: کل مصرف انرژی در ایالات متحده توسط انرژی تجدیدپذیر در سال ۲۰۱۸ تولید شده است.

۲۵٪ : میزان انرژی در انگلستان که از منابع تجدیدپذیر تأمین می شود ، نشان دهنده افزایش مداوم از ۱۹۹۸ است.

۷۰٪ : درصد مصرف انرژی در ساختمانهای انگلستان به گرمایش اختصاص داده شده است. 19 درصد به خنک کننده ، ۷ درصد به آب گرم و ۴ درصد به روشنایی اختصاص دارد.

۳۳ :: سهم انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با انرژی در سراسر جهان از ساختمانها. این امر آنها را به بزرگترین صادر کننده جهانی بر اساس بخش تبدیل می کند.

۲۰۵۰ : سالی که میزان انتشار گازها از ساختمانها از سال ۲۰۱۷ دو برابر شده است. این عمدتاً به دلیل نیازهای فضای جدید طبقه است.

۱ :: میزان تقریبی انتشار گازهای CO2 مربوط به ساختمان از سال ۲۰۱۰ همچنان افزایش یافته است.

۲۰۳۰ : آخرین مهلت برای کاهش “انرژی در متر مربع” مورد استفاده ساختمان ها در سراسر جهان تا ۳۰. این هدف مورد نیاز برای برآوردن جاه طلبی های آب و هوایی جهانی تعیین شده در توافقنامه پاریس است.

۲۰۱۸ : سال تکمیل HarvardHouseZero توسط Snøhetta ، که ساختمان قبل از ۱۹۴۰ را با ویژگیهای پایداری گسترده بازسازی کرد.

شهرها و تغییرات آب و هوایی

چشم انداز SCAPE برای بوستون 2030. تصویر © SCAPE/شهر بوستون
چشم انداز SCAPE برای بوستون ۲۰۳۰. تصویر © SCAPE/شهر بوستون

۲۸ : تعدادی از شهرهای جهان که “تعهد ساختمانهای خالص کربن خالص” شورای جهانی ساختمان سبز را امضا کرده اند.

۷۰ درصد : سهم انتشار جهانی گازهای گلخانه ای مربوط به انرژی به شهرها نسبت داده می شود. این در حالی است که شهرها تنها ۳ درصد از زمین را اشغال کرده اند.

۲۵۰ میلیون : تعداد انتشار کربن ، در تن ، می تواند تا سال ۲۰۳۰ در صورت استقبال شهرها از حمل و نقل عمومی الکتریکی کاهش یابد. این امر سلامت انسان را بهبود می بخشد و آلودگی هوا و صدا را کاهش می دهد.

۲۳۰ میلیارد : مساحت ، در متر مربع ، که در ۴۰ سال آینده به شهرهای جهان اضافه می شود. این معادل مساحتی به اندازه پاریس است که هر هفته به آن اضافه می شود. این بدان معناست که ، اگرچه شدت انرژی هر متر مربع از محیط ساخته شده در حال کاهش است (۱.۵ per در سال) ، اما با نرخ رشد مساحت جهانی (۲.۳ per در سال) از آن پیشی گرفته است.

۵۰٪ : درصد ساختمان های جدید تا ۲۰۶۰ ساخته می شود که در ۲۰ سال آینده ساخته می شود. دوسوم این ساختمانها باید در کشورهایی ساخته شوند که دارای کد اجباری انرژی ساختمان نیستند.

۸۰٪ : درصد ساختمانهای موجود در شهرهای انگلستان که در سال ۲۰۵۰ وجود خواهند داشت و قبلاً ساخته شده اند ، بر اهمیت کربن زدایی موجودی ساختمان موجود تأکید می کند.

۴۰ میلیارد دلار : میزان خسارت ناشی از سیل سالانه در سراسر جهان. در ایالات متحده ، این رقم ۸ میلیارد دلار است.

۶۷۰ : تعداد شهرها و شهرهای ایالات متحده که تا پایان قرن با سیلاب مکرر مواجه خواهند شد. امروز این رقم ۹۰ است.

۰.۹ : متوسط ​​افزایش درجه حرارت در درجه سانتیگراد در انگلستان از سال ۱۹۶۰.

۸۵ درصد : منطقه ونیز در جریان سیل شدید در نوامبر ۲۰۱۹ ، از جمله کلیسای تاریخی سنت مارک ، سیل گرفت.

۴.۲ میلیون : مساحت زمین به فوت مربع که نیویورک می خواهد برای استفاده تجاری و آموزشی اختصاص دهد تا یک “آزمایشگاه زنده” برای مقابله با تأثیرات تغییرات آب و هوایی ایجاد کند.

۸۸۰ میلیون نفر : تخمین زده می شود افرادی که در سکونتگاه های غیررسمی در سراسر جهان زندگی می کنند و در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار آسیب پذیر هستند.

مواد و تغییرات آب و هوا

سالن ورزشی بامبو برای مدرسه بین المللی پانیادن / ساختمان زندگی چیانگمای.  تصویر © آلبرتو کوسی
سالن ورزشی بامبو برای مدرسه بین المللی پانیادن / ساختمان زندگی چیانگمای. تصویر © آلبرتو کوسی

۵۵٪ : درصد انرژی مصرفی در ساخت ساختمان جدید که به استخراج مصالح و محصولات اختصاص داده شده است. 20 in در مرحله ساخت و ۱۰ in در مرحله حمل و نقل استفاده می شود.

۸ :: سهم انتشار جهانی CO2 تنها توسط سیمان ایجاد می شود. اگر این کشور بود ، پس از چین و ایالات متحده سومین تولید کننده بزرگ گازهای گلخانه ای بود.

۲.۲ میلیارد : مقدار CO2 ، در تن ، تولید شده توسط تولید سیمان جهان در هر سال.

۲۰۳۰ : میزان انتشار سالانه سیمان باید تا آن سال ۱۶ درصد کاهش یابد تا مطابق با الزامات توافقنامه پاریس بماند.

۴۰۰٪ : افزایش تولید سیمان از سال ۱۹۹۰. از ۱۹۵۰ تاکنون سی برابر شده است.

۸۰٪ : کاهش وزن از یک ساختمان با ساختار بتنی به یک ساختمان با چوب. این امر منجر به ایجاد حداقل پایه ها و انرژی تجسم کمتر می شود.

۱ میلیون : مقدار CO2 ، در تن ، توسط ساخت چوب چوب در بریتانیا ، با ۱۵ تا ۲۸ درصد از خانه های جدید سالانه از مواد استفاده می شود. به طور کلی ، یک متر مکعب چوب حاوی یک تن CO2 ، مشابه ۳۵۰ لیتر بنزین است.

۱۰۰۰ : در متر مکعب ، این مقدار CLT است که توسط ۵۰۰ درخت برداشت شده ایجاد می شود. کارخانه های اصلی CLT می توانند ۵۰،۰۰۰ متر مکعب در سال پردازش کنند و کربن جدا شده ۲۵۰۰۰ درخت در سال را به دام بیندازند.

نوآوری معماری و تغییرات آب و هوایی

عکس. Synth.Etica / ecoLogicStudio.  تصویر © NAARO
عکس. Synth.Etica / ecoLogicStudio. تصویر © NAARO

۲۳۰ : صرفه جویی در انرژی (در EJ) تا سال ۲۰۴۰ که می تواند با ادغام کنترل های هوشمند و دستگاه های متصل در ساختمان های جدید به دست آید. این امر مصرف انرژی ساختمان را تا ۱۰ درصد در سطح جهانی کاهش می دهد.

۱ کیلوگرم : میزان CO2 که هر روز توسط زیست پرده ecoLogicStudio “Photo.Synth.Etica” گرفته می شود ، معادل ۲۰ درخت بزرگ.

۳۰ :: افزایش ظرفیت آب باران کاشی آب و هوا ، ایجاد شده توسط THIRD NATURE ، IBF و ACO Nordic.

۴۷ : مسافت ، مایل ، با پیشنهاد SCAPE Landscape Architecture برای دفاع سیلاب بوستون طی شده است.

۲۰۱۸ : سالی که Zero Waste Lab پروژه مبلمان خیابانی چاپ سه بعدی خود را راه اندازی کرد ، که از زباله های پلاستیکی خانگی استفاده مجدد می کند.

۲.۷ : ارتفاع ، متر ، ستون های بتنی چاپ سه بعدی توسعه یافته توسط ETH زوریخ ، که هدف آنها کاهش چشمگیر نیازهای زیست محیطی مواد ، از نظر تولید و ضایعات است.

۶٪ : پذیرش ترموستات هوشمند در ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ ، بنابراین از ۲۰۱۴ دو برابر شده است.

معماران و تغییرات اقلیمی

از طریق Shutterstock

۲۰۵۰ : سال هدف موسسه معماران آمریکا برای دستیابی به آلاینده های خالص صفر از بخش ساختمان ایالات متحده.

۶۵۸ : تعدادی از شرکت هایی که با “تعهد ۲۰۳۰” موسسه معماران آمریکا ثبت نام کرده اند ، متعهد به بهره وری انرژی و بی طرفی کربن شده اند. می توانید اینجا ثبت نام کنید .

۸۱۱ : تعدادی از شرکت هایی که تعهد “اعلام معماران” را امضا کرده اند ، توسط معماران بریتانیایی برای اعلام وضعیت اضطراری آب و هوا و تنوع زیستی تأسیس شده است.

۱۷ : تعدادی از شرکت های برنده جایزه استرلینگ که در تعهد “اعلام معماران” ثبت نام کرده اند.

۱۱ : تعدادی از اهداف تعیین شده توسط پلت فرم “معماران اعلام می کنند” ، از جمله افزایش آگاهی در مورد شرایط اضطراری آب و هوا ، و حمایت از تغییر سریع در شیوه های طراحی بازآفرینی.

۱۸۴ : تعدادی از امضا کنندگان تعهد “معماران کانادا اعلام می کنند” ، که نشان دهنده ابتکار “اعلام معماران” بریتانیا است.

۲۰۰۲ : سالی که معماری ۲۰۳۰ تاسیس شد ، یک اتحاد حرفه ای که شیوه های طراحی پایدار را ترویج می کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.